Projekt Chůva v mateřské škole Val

ŠABLONY I.   Od 1.8.2016 je Mateřská škola Val zapojena do projektu Chůva v mateřské škole Val. Díky tomuto projektu máme ve školce úžasnou chůvu Olinku, kterou milují všechny děti. V srpnu získala profesní kvalifikaci chůvy a ve školce působí od 1.9.2016. Je velmi cennou pomocí při práci s nejmenšími dětmi, ale když je potřeba, věnuje se i dětem starším. Podmínkou pro žádost o chůvu byly minimálně dvě dvouleté děti, které věku tří let dovrší nejdříve v druhém pololetí. Tyto děti máme nyní ve školce 4.

Celková dotace na personální pomoc v MŠ činí 258 160 Kč. Měsíční objem peněz je 16 135 Kč. Doba realizace projektu je 16 měsíců.

Rádi bychom touto cestou poděkovali zastupitelům obce Val, kteří nám poskytli překlenovací půjčku na mzdu chůvy po dobu, než finanční dotace z fondů EU dorazila na účet školky.

ŠABLONY II.   Do druhé vlny šablon jsme taktéž zapojeni a znovu realizujeme projekt Chůva v MŠ. Naše spolupráce nadále pokračuje s naší báječnou chůvou Olinkou, která je nejen úžasnou posilou pro školkový tým, ale pro děti je již naprosto nepostradatelnou klíčovou a blízkou osobou. Ve školním roce 2018/19 je Olinka přednostně přiřazena k 5 našim nejmenším dětem. Celkový objem nákladů na měsíční realizaci projektu chůva je 16 135 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *