Článek


Domů

pokyny.png

Přírodovědná stezka ke Dni Země (nejen) pro děti

Napsal: reditelka@msval.cz (21.04.2021)

S dětmi jsme připravili ke Dni Země naučnou přírodovědnou stezku, která bude v provozu od 22.dubna 2021 (DEN ZEMĚ) do 1.června.2021 (DEN DĚTÍ). 

Základní trasa je 4 km dlouhá, ale cestu si můžete prodloužit cca na 6 km. O žádné stanoviště tím nepřijdete. S děti jsme zvládli celý okruh za cca 3 hodiny, ale doporučujeme nespěchat a stezku hlavně valským údolím si užít. Je tam nádherně! 

 

Na stezce využijete chytrý telefon se čtečkou QR kódů s připojením na internet. V telefonu můžete mít přes QR kód i kompletní mapu trasy se všemi stanovišti. 

 

Pokud stezku zvolíte jako celodenní výlet, dají se na dvou místech opéct buřty. Svačiny a pití s sebou. V Ohnišově, což není taková zacházka, je každý den včetně soboty otevřen obchod až do 18 hodin.  

Na cestě počítejte v závislosti na počasí s blátem a vodou. Trasa není vhodná pro kočárky, pokud nemáte vyloženě terénní :)

 

Poškozená nebo neúplná stanoviště nám prosím hlaste, stejně tak, pokud někde dojdou kartičky. Budeme to hlídat, ale je možné, že nám sem tam něco unikne, takže budeme rádi za každou pomoc. Psát nám můžete do školkového messengeru nebo na tel 603 270 944 (sms + whatsup).

 

PRAVIDLA:

ODPADKY PATŘÍ DO KOŠE NEBO DO KAPSY

VĚCI VRACEJ ZPÁTKY NA SVÉ MÍSTO

DÍVEJ SE, ZKOUMEJ, NENIČ

UŽIJ SI TO!